Kurumsal Enerji Sektörü Drone Platformları

GÜVENLİ VE ETKİLİ DENETİM

Enerji sektörü hızla değişiyor ve ihtiyaçlarını karşılayacak, öncü ve yenilikçi yüksek performans araçlara ihtiyaç duyuyor. İşte Drone platformları bu noktada en yenilikçi ce performanslı yardımcılar.

KOLAY PLANLAMA VE GELİŞTİRME
Drone tarafından yapılan bir güneş enerjisi santralı muayenesinin, manuel bir muayeneden% 46 daha düşük olduğunu biliyor muydunuz? Uçaklar saha incelemesini daha kolay ve verimli kılarken, aynı zamanda daha kolay planlama ve geliştirmeyi kolaylaştırır. Rüzgar santralleri düzenli olarak bakım ve denetim gerektirdiğinden, dronlar çiftliğin kalitesini ve verimliliğini değerlendirmek için etkili bir araçtır. Dronlar ayrıca, uyum sağlaması ve döndürmesi gereken doğru, ayrıntılı veri olanaklarının yakalanmasında da mükemmeldir. Son olarak, dronlar türbin aksama süresini, çalışma saatlerini ve bakım kontrollerini% 75’ten fazla azaltabilir.

ENERJİ SEKTÖRÜNDE DRONE KULLANIMI AVANTAJLARI
İHA’lar yada Drone’lar, büyük tesislerin bile havadan hızlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Enerji Sektörüne kattıkları en büyük avantajlar:

  • Veri Tutarlılığı
  • Yüksek Verimlilik
  • Düşük Denetim Süresi
  • Hızlı Erişim
  • Otomasyon

SOLAR PANEL

DJI Zenmuse XT kamera, çatıdaki güneş paneli denetçileri ve büyük güneş çiftliklerinin işletmecileri için birçok avantaj sunar. Net bir görüntüdeki sıcaklık anomalilerini net bir şekilde görebilmenin yanı sıra, Zenmuse XT, kısa süre içinde geniş alanlarda normal çalışma sırasında kurulu güneş panellerini taramak için kullanılabilir. Bu sorunlu panellerin hızlı bir şekilde izole edilmesine, düzeltici harekete hazır hale gelmesine ve enerji üretimini optimum seviyelerde tutmasına olanak sağlar. Bir DJI M100’e bağlı XT, 30 dakikalık bir uçuş süresine sahip olacak ve böylece büyük sahaların tek bir uçuşta incelenmesine olanak sağlayacak. DJI’nin Inspire serisi, Zenmuse X3 veya X5 kameralarıyla birleştirildiğinde, güneş enerjisi tesislerine bir dizi panelin hızını denetleme yeteneği sağlar. Bireysel panelleri yürüyerek kontrol etmek için denetçileri tesise göndermek yerine, 4K video kullanarak kaydedilen bir uçuş ek yükü, ilk incelemeleri gerçekleştirmek için gereken görüntü netliğini sağlar. Müfettişlerin daha sonra sadece sorunlu alanları araştırması, verimliliklerini ve verimliliklerini önemli ölçüde arttırması gerekir.
RÜZGAR TİRBÜNÜ

Rüzgar türbinleri, bakım denetimleri için benzersiz zorluklar sunar. Mevcut yöntemler, önemli sağlık ve güvenlik riskleri ortaya çıkaran yükseklere çalışan personelden oluşmaktadır. Sonuç olarak, her denetim gerçekleştirilmeden önce kapsamlı bir kesinti ve titiz bir planlama gerektirir ve bu da enerji üretiminin genel verimliliğini azaltır.İHA’lar aracılığıyla rüzgar türbini teftişleri yapılması, mevcut metotlara göre önemli bir gelişmedir. Bir İHA, insanları riske atma ihtiyacını ortadan kaldırarak türbine çok yakın ve doğru bir şekilde uçabiliyor. Gelişmiş Algılama ve Kaçınma DJI Phantom 4 ve Matrice 100’de bulunan teknolojiler, ani bir rüzgar veya pilot hatasının çarpışma ile sonuçlanmamasını sağlar.DJI’nin Micro Four Thirds Zenmuse X5 serisi kameraları, DJI Inspire serisi ve DJI Matrice 100 ile uyumlu, yüksek çözünürlüklü görüntüler, 16 megapiksel fotoğraflar ve 4K video üretiyor; bu da onarım gerektiren çatlakları, çatlakları veya diğer yapısal stres göstergelerini belirlemek için ideal. Tüm veriler araçta saklandığı için, inceleme noktasında veya ofise geri gönderilebilir. Bu yenilikler, denetim ekiplerinin tesisin hizmet dışı kalma süresini azaltırken genel verimliliğini artırmalarını sağlar.
PETROL & GAZ

Güvenlik ve verimlilik, modern enerji arıtma tesisleri için çok önemlidir ve denetimler, operasyonların sürdürülmesi için kritik öneme sahiptir. Tesisler karmaşık yapısal yerleşimlere sahip geniş alanları kapsayabildiğinden, geleneksel denetim yöntemleri her zaman zorlayıcı olmuştur. İHA’lar en büyük tesislerin bile havadan hızla kontrol edilmesini sağlar. DJI Phantom serisi, yakınlarda yapılan dikey incelemelerin yanı sıra, basit, yüksek irtifa tesis etütlerini sağlar. Daha fazla talepkar senaryolar, DJI’nin FLIR, büyük Micro Four Thirds sensörüyle Zenmuse X5 ve büyük Micro Four Thirds sensörüyle birlikte çalışan Zenmuse X5 ve 30 dakikaya kadar uzatılmış uçuş süreleri sunan yüksek verimli platformlar ile işbirliği içinde oluşturduğu geniş ürün portföyünden faydalanabilir. . Ancak, hangi teknolojiler kullanılıyorsa uygulansın, bu sistemler ekiplerin yapısal zayıflıkları hızlı bir şekilde tespit etmelerini, sıcak noktaları taramasını, gaz sızıntılarını ve daha fazlasını tespit etmelerini, hızlı karar vermelerini ve iyileştirici eylemler için daha verimli hareket etmelerini sağlar.
YÜKSEK GERİLİM

Çok uzak mesafeleri kapsayan elektrik hatları, modern elektrik şebekelerinin dolaşım sistemidir. Coğrafi dağılmalarının yanı sıra yükseklikleri nedeniyle benzersiz bakım sorunları sunarlar. Geleneksel olarak helikopter tabanlı yöntemlerle denetlenirler, DJI’nin Zenmuse X5 Micro Four Thirds kamerasıyla donatılmış olan, DJI Inspire PRO’ya sahip olan UAVs Denetim ekipleri kullanılarak daha kolay ve verimli bir şekilde denetlenebilirler. 16 megapiksel fotoğraf ve 4K video yakalayabilen bu kameraların yakaladığı görüntüler inceleme sonrası analizler için yeterince ayrıntılıyken canlı yayın operatörlerin uçarken önemli sorunları görmelerini sağlayacaktır. DJI M600 serisi ağır kaldırma platformu, DJI Ronin-MX gimbal ile birlikte denetim ekiplerine, daha özel çalışmalar için gereken ağır, büyük sensör kameralarını yerleştirme yeteneği sunar. Yeni A3 uçuş kontrol ünitesi ile güçlendirilmiş olup, santimetre seviyesindeki kaydırma doğruluğu için DJI’nin D-RTK GNSS sistemi ile yükseltilebilir. İki ek uydu ve IMU sistemi de eklenebilir, böylece her zaman mutlak güvenilirlikle uçmasını sağlamak için toplam altı artıklık katmanı oluşturur. DJI’nin SDK’sı desteği, standartlaştırılmış uçuş düzenlerinden tamamen otonom uçuşa kadar incelemeyi basitleştirmek için özelleştirilebilmesine izin veriyor ve aynı anda farklı uçak bölümlerinin aynı anda denetlenebilmesi için aynı anda 5 uçağın kontrolüne izin vermek için bir baz istasyonu da kullanılabilir.
NÜKLEER ENERJİ

Nükleer enerji bugün mevcut olan en verimli enerji kaynaklarından biridir. Bununla birlikte, nükleer tesislerin güvenliği sağlamak için sıkı operasyonel standartlarla yönetilmesi gerekir. Nükleer malzemeler ayrıca, denetim personeli için ciddi güvenlik riskleri de ortaya koymakta ve uzak çözümler için olan durumu güçlendirmektedir. Bu durumlarda denetimler için İHA’ların kullanılması, işin geleneksel yöntemlerden daha hızlı yapılmasına olanak sağlar. DJI’nin Zenmuse XT termal kamerası ile donatılmış DJI Inspire, çıplak gözle görülemeyen olası sızıntıları veya yapısal baskıları tespit etmek için entegre, uçmaya hazır bir termografi çözümüdür. Inspire ayrıca, farklı inceleme ekiplerinin ve senaryoların farklı ihtiyaçlarını karşılayan esnek bir platform oluşturmak için DJI’nin yüksek çözünürlüklü Micro Four Thirds Zenmuse X5 kameraları ile de uçabilir.

Bir Uzmana Danışın!

Mağaza